Projekt

Śniadanie Biznesowe
Grupy farmacja.net

Co i dlaczego rekomendują farmaceuci? – Śniadanie Biznesowe Grupy farmacja.net

10 października 2018 r. w Centrum Konferencyjno-Biznesowym Concept 13 (DH Vitkac) w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla kluczowych managerów na rynku farmaceutycznym – Śniadanie Biznesowe z Ekspertami „Farmaceuci 2018. Co i dlaczego rekomendują?”. Organizatorem spotkania była Grupa farmacja.net, we współpracy z Pharmaceutical Consulting.

Podczas spotkania, w którym udział wzięło ponad 100 managerów z 43 firm farmaceutycznych, przedstawione zostały wyniki badania z zakresu rekomendacji farmaceutów – Rekomendacja 2018. W gronie ekspertów rozmawiano, jakie czynniki najbardziej wpływają na polecanie leków w aptece i jak wygląda rekomendacja w największej kategorii OTC: przeziębienie. Omówiony został wpływ poszczególnych czynników na zachowania farmaceutów i ich zmiany oraz przykłady dobrych praktyk w zakresie edukacji farmaceutów, które wpłynęły na ich działanie i zmieniły udziały rynkowe produktu/firmy. W spotkaniu udział wzięli eksperci: prof. Henryk Mruk (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Tomasz Barałkiewicz (Pharmaceutical Consulting), mgr farm. Aneta Herda (Dyrektor Generalna sieci Apteka od Serca), dr hab. n. farm Agnieszka Skowron (Collegium Medicum UJ) i dr n. farm. Łukasz Izbicki (Prezes Zarządu Grupy farmacja.net).

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, m.in.: 

  • Jakie czynniki najbardziej wpływają na polecanie leku w aptece?
  • Jaka jest skala oraz powody substytucji leków OTC / Rx i suplementów diety?
  • Jak wygląda rekomendacja w największej kategorii OTC: przeziębienie?
  • Jakie są różnice w zachowaniach pomiędzy aptekami sieciowymi a indywidualnymi?
  • … i wiele więcej.

Oprócz działań wizerunkowych i promocyjnych dla marek farmaceutycznych, prowadzimy również badania CATI i CAWI. Dzięki dotarciu do 40 000 farmaceutów i techników farmaceutycznych z całej Polski, mamy unikalną możliwość zbadania opinii, potrzeb i preferencji tej grupy, poznania jej zachowań, postaw i rekomendacji. 

dr n. farm. Łukasz Izbicki

Prezes Zarządu, farmacja.net sp. z o.o.

Sprawdź jak możemy wesprzeć Twoją markę!
Zadzwoń:

 +48 22 112 19 22