Projekt

Poznaliśmy wydarzenie i osobowości
20-lecia w branży farmaceutycznej

Czytelnicy portalu farmacja.pl wybrali wydarzenie i osobowości 20-lecia w branży farmaceutycznej. W trwającym od 3 września do 17 września 2018 r. plebiscycie najwięcej głosów i tytuł kamienia milowego polskiej farmacji uzyskała nowelizacja Prawa farmaceutycznego – „Apteka dla Aptekarza”. Tytuł „Osobowości 20-lecia: farmaceuta, który wpłynął na obraz polskiej farmacji” zdobyła Dr Irena Eris. W kategorii „niefarmaceuta” za „Osobowość 20-lecia” Czytelnicy uznali Prof. dr hab. n. med. Małgorzatę Kozłowską-Wojciechowską. Organizatorem plebiscytu była Grupa farmacja.net.

Okazją do zorganizowania plebiscytu było obchodzone w tym roku 20-lecie istnienia farmacja.pl – pierwszego w polskim Internecie portalu skierowanego do farmaceutów. Nominowani zostali wyłonieni spośród propozycji osób i wydarzeń zgłoszonych przez Czytelników największych serwisów branżowych Grupy farmacja.net. O wyborze Laureatów zdecydowały głosy internautów, które można było oddawać od 3 do 17 września 2018 r. na stronie www.20latzfarmaceutami.pl.

Jako najważniejsze wydarzenie minionego 20-lecia internauci wskazali nowelizację Prawa farmaceutycznego – „Apteka dla Aptekarza” (2017 r.), wprowadzającą nowe zasady otwierania aptek.

Zdobywczyni tytułu „Osobowość 20-lecia: farmaceuta, który wpłynął na obraz polskiej farmacji” – Dr Irena Eris – to współwłaścicielka wraz z mężem Henrykiem Orfingerem, Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris. Od początku istnienia firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Jest bez wątpienia kobietą sukcesu i najbardziej znaną farmaceutką w Polsce.

Tytuł „Osobowość 20-lecia: niefarmaceuta, który wpłynął na obraz polskiej farmacji” przypadł w udziale Prof. dr hab. n. med. Małgorzacie Kozłowskiej-Wojciechowskiej. Pani Profesor to wieloletni pracownik naukowy w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie.

Od 2005 roku jest pracownikiem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie na Wydziale Farmaceutycznym kieruje Zakładem Farmacji Klinicznej i Opieki Farmaceutycznej. Zakład ten stworzyła w celu nowoczesnego kształcenia studentów i farmaceutów, dając im szansę podniesienia rangi i prestiżu zawodu aptekarza w Polsce.

Nagrodą dla Laureatek były statuetki, zaś wszyscy nominowani otrzymali dyplomy. Więcej informacji o plebiscycie i sylwetki wszystkich Nominowanych znaleźć można na stronie www.20latzfarmaceutami.pl

Sprawdź jak możemy wesprzeć Twoją markę!
Zadzwoń:

 +48 22 112 19 22