Projekt

Konferencja o racjonalnej suplementacji

Przyjmowanie suplementów diety jest często uważane za łatwy sposób wzbogacenia źle zbilansowanej diety oraz element nowej mody związanej ze zdrowym stylem życia. Coraz częściej jednak można zaobserwować brak racjonalnego podejścia do stosowania tego typu produktów. To dlatego tak cenna jest wiedza farmaceutów o tym jak weryfikować potrzeby pacjenta i eliminować błędy związane z nieracjonalną suplementacją.

W połowie marca 2018 r. w Warszawie, Grupa farmacja.net zorganizowała pierwszą z serii konferencję pt. „Promocja zdrowia i profilaktyka zdrowotna w aptekach ogólnodostępnych”. W jej trakcie farmaceuci mogli poznać zasady prawidłowego żywienia i roli żywności funkcjonalnej w racjonalnej suplementacji. Kurs był realizowany w ramach kształcenia ustawicznego farmaceutów i pozwalał otrzymać 5 punktów „twardych” oraz 2 punkty „miękkie”. W konferencji udział wzięło 120 farmaceutów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dotyczące stosowania suplementów diety u dzieci i młodzieży oraz prezentacja nowej marki polskich suplementów diety – Receptura Farmaceutów.

Wykładowcy podeszli do tematu racjonalnej suplementacji dosyć szeroko. W programie konferencji znalazły się merytoryczne wykłady dotyczące żywności funkcjonalnej, bilansowania jadłospisu czy żywności wzbogaconej. Prelegenci zwrócili też szczególną uwagę na to, które grupy z populacji są bardziej narażone na rozwój niedoborów pokarmowych. Zaprezentowano także schematy postępowania dietetycznego i suplementacji w różnych chorobach. Uczestnicy konferencji podkreślali, że zdobyte podczas wykładów informacje pozwoliły im usystematyzować i odświeżyć wiedzę ze studiów, co zdecydowanie pomoże im w codziennej pracy w aptece i w kontaktach z pacjentami.

Udało mi się pogłębić i usystematyzować wiedzę dotyczącą suplementów diety. Dowiedziałam się nowych rzeczy związanych z farmakologią suplementów diety, a także poznałam kilka aspektów prawnych. Dziękuję za konferencję. Była świetna!

mgr farm. Marta Chrostowska

uczestniczka konferencji

Sprawdź jak możemy wesprzeć Twoją markę!
Zadzwoń:

 +48 22 112 19 22